Podajniki

Podajnik ślimakowy żeliwny 15 – 19 kW – TECHNIX

Podajnik ślimakowy żeliwny 25 – 38 kW – TECHNIX

Opis produktu

Podajnik jest integralną częścią kotła centralnego ogrzewania z automatycznym dozowaniem paliwa typu eko groszek, miał itd. Paliwo za pomocą ślimaka podawane jest z zasobnika (kosza) do palnika. Spalanie następuje w palenisku. Do napędu ślimaka służy motoreduktor składający się z silnika oraz reduktora.
Podajnik TECHNIX
  • wykonany w całości z wysokogatunkowego żeliwa
  • ślimak zaprojektowany pod kątem 90′ zapobiega wycieraniu się podajnika
  • szczeliny napowietrzające zapewniają optymalne dopalanie paliwa
  • markowy motoreduktor
  • precyzja i jakość wykonania na najwyższym poziomie 
  • obroty prawe/lewe

Parametry produktu

Podajnik ślimakowy żeliwny 50 – 75 kW – EKOENERGIA

Opis produktu

Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków). Palnik bez zmian konstrukcyjnych pracuje również bez zarzutu na bio-paliwach jak pellety, zrębki i zboża.
Konstrukcja nowej dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na stosowanie paliw tzw. trudnych, np. węgle z wysoką liczbą rogi (spiekalnością), które to tworzą spieki w palenisku.

Palnik retortowy odporny na korozję.

Do konstrukcji podajnika wykorzystujemy żeliwo szare, natomiast ślimak wykonany jest z żeliwa sferoidalnego, wpływa to na zwiększenie odporności na korozję. Ma to ogromne znaczenie przy użytkowaniu różnej wilgotności paliw zawierających siarkę przyspieszając korozję. Zastosowanie żeliwa wpływa na zmniejszenie głośności pracy podajnika i wykazuje mniejszą tendencję do przekazywania drgań na pozostałe elementy kotła.